Якість бутильованої води: Європейські стандарти вже в Україні

_mg_1895Бажання вести здоровий спосіб життя, споживати якісні та безпечні продукти – основні тренди останніх років. Не оминув він і категорію бутильованих вод, тому що споживач все частіше задається питанням, яку ж воду обрати, адже на даний момент на ринку України працюють близько 250 компаній з доставки води, які представляють різні бренди.

Як же дізнатися, що бутильована вода – дійсно якісна і безпечна для здоров’я?

В Україні якість питної води, до якої відноситься вода з доставкою, регламентується санітарними нормами і правилами «Гігієнічні вимоги до води питної призначеної для споживання людиною», які були прийняті ще у 2011 році.

Крім цього, Україна на державному рівні впроваджує європейські стандарти. Так, в 2014 році був прийнятий закон «Про основні принципи якості та безпечності харчових продуктів», згідно якого кожне підприємство харчової промисловості, в тому числі і виробництва бутильованої води, повинне впровадити у себе на виробництві систему НАССР.

_mg_2073Ця система забезпечує контроль продукції на всіх етапах її виробництва, починаючи від контролю вхідних матеріалів, обробки, упаковки, зберігання і закінчуючи контролем реалізації готової продукції. Особлива увага при впровадженні НАССР приділяється санітарії та гігієні. Такий тотальний і стабільний контроль надзвичайно важливий для харчового виробництва.

НАССР починається з аналізу всіх історичних даних підприємства. Далі детально прописуються можливі ризики на кожному етапі виробництва. Після цього визначаються так звані критичні точки, за кожною з яких проводять моніторинг. Впроваджена на виробництві система НАССР забезпечує безпечність продукції, що випускається.

Тому при виборі постачальника питної води варто обов’язково звертати увагу на такий аспект, як наявність на його виробництві діючої системи безпечності продукції (HACCP).

Етикетка на продукті також може сказати багато чого про виробника і продукт, а саме: вид і походження води, розташування свердловин або джерел, адреса і контакти потужностей виробництва, основні хімічні показники, умови і терміни зберігання.

За необхідності всю інформацію можна дізнатися на офіційному сайті виробника або за телефоном, що також вказується на етикетці.

Крім усього вищевказаного більшість виробників також надають основні документи на свою продукцію – гігієнічний висновок на воду, сертифікати відповідності, гігієнічні висновки на бутлі, пробки та інше. (Хоча ці документи не носять обов’язкового характеру, але наявність їх вказує на відповідальний підхід виробника до продукції, що випускається).

З метою подальшого розвитку галузі, а також донесення споживачеві всієї необхідної інформації про воду великих форматів, була створена спеціальна профільна організація – Асоціація “Бутильовані Води України». В разі необхідності наші експерти можуть відповісти на всі питання споживача, пов’язані з доставкою води.

shutterstock_84093199Популярність води формату HOD – не дивна, адже, враховуючи ретельний контроль продукції на всіх виробничих етапах і зручність подібного сервісу, такий вибір для споживачів – найбільш оптимальний. Він дозволяє з комфортом піклуватися про своє здоров’я і здоров’я своєї родини.