Останні дослідження Європейської організації із безпечності харчових продуктів, що стосуються полікарбонату

Безпека полікарбонатуЗараз вода з доставкою стає одним з найбільш оптимальних рішень щодо забезпечення якісною питною водою як офісів, так і домогосподарств.

І незважаючи на те, що дана категорія для України досить нова, з’явилася тільки в 90-і роки, кулер або помпу з водою можна зустрітися вже практично повсюдно.

А чи знаєте Ви, що категорія доставки води зародилася ще на початку 20 століття в США. Обсяг бутля склав 5 галонів, що рівнозначно звичним нам 18,9 літрам. Даний обсяг води є оптимальним для споживання середньостатистичним домогосподарством протягом одного тижня.

Слідом за США ринок почав розвиватися в Європі та багатьох країнах Азії.

Але справжнім проривом на ринку доставки води став винахід полікарбонату в 1972 році в США.

Адже до цього вода доставлялася в скляних бутлях, які постійно билися і важили близько 9 кілограм.

Полікарбонатний бутиль, на відміну від свого попередника, є міцним, легким і зручним у використанні.

7plastЗараз в Україні практично всі компанії-виробники бутильованої води у великих форматах використовують в якості тари бутлі з харчового полікарбонату. Про це говорить знак на дні бутля – цифра 7 в трикутнику, що показує приналежність матеріалу до категорії «Інші види пластика».

Справа в тому, що класифікація пластиків була розроблена задовго до винаходу полікарбонату, і щоб нічого в ній не змінювати, його віднесли саме до даної категорії.

Окрім всіх описаних вище переваг, полікарбонатний бутиль є безпечним для людини.

Як і будь-який вид пластику, полікарбонат пройшов через масу тривалих досліджень і випробувань, які проводять міжнародні профільні організації, що відповідають за якість і безпеку продукції. У рамках даних досліджень особлива увага приділялася впливу бісфенолу А (ВРА), який міститься в полікарбонатної тарі, на здоров’я людини.

Таким чином, всі організації дійшли висновку: полікарбонатна тара безпечна для людини.

І немає жодного у світі дослідження, яке б могло підтвердити негативний вплив полікарбонату на здоров’я.

Нижче ми наводимо короткі висновки про полікарбонат:

 • У 2005 році Національний Інститут передових наук і технологій Японії одним з перших прийшов до висновку, що використання бісфенолу А (ВРА) при виробництві полікарбонатних бутлів не несе ніяких ризиків для людини, тому його концентрація у воді в 4000 разів менше допустимої.
 • Оцінки ризиків Євросоюзу (European Union (EU) Risk Assessment)

У 2008 році, після численних багаторічних досліджень, які оцінювали, крім інших параметрів, вплив на нервову й ендокринну системи, EURA дійшли висновку:

«Ми вважаємо, що рівень безпеки ВРА, який використовується для виробництва харчового полікарбонату, досить високий для людини. Тому немає необхідності в подальших дослідженнях і зниженні ризиків, крім тих, які вже існують »- Карен Ешбергер, Європейське хімічне бюро, 2008. 

 • Європейська агенція по безпеці продуктів харчування European Food Safety Authority (EFSA)

Дана організація особливу увагу приділяла впливу ВРА на людський організм і його потомство, і в 2008 році прийшла до висновку, що ВРА безпечний як для плоду, так і для новонародженої дитини.

 • В 2007 році Агенція по безпеці продукції в Німеччині визнала безпечним використання полікарбонатної тари, в тому числі і для немовлят
 • В 2008 році США визнали безпечним використання полікарбонатної тари, в тому числі і для дітей до 3-х років
 • В 2009 році Міністерство охорони здоров’я Японії зробило висновок, що «концентрація ВРА у воді у полікарбонатній тарі незначна та не може негативно впливати на організм людини»
 • Також в 2009 році Австралія та Нова Зеландія оцінили ризики ВРА та прийшли до тих же висновків, що і США та ЄС
 • В 2010 році Всесвітня Організація Охорони Здоров’я визнала ВРА безпечним
 • У 2015 році Європейська агенція по безпеці продуктів харчування European Food Safety Authority (EFSA) опублікувала найновіші дослідження щодо ВРА, і основні висновки наступні:
  • ВРА не становить небезпеки для здоров’я споживачів, адже його вміст дуже низький, щоб спричинити будь-яку шкоду. Це стосується також вагітних жінок і людей літнього віку
  • Встановлена допустима добова доза 4 мкг/1 кг тіла людини
  • Вплив ВРА, який використувається у харчовій промисловості, в 4-12  разів менший, ніж передбачався раніше, у 2006 році
  • Навіть сумарний вплив ВРА з харчових та нехарчових джерел не перевищує допустимої добової дози

Таким чином, безпека харчового полікарбонату була доведена численними дослідженнями, що проводилися міжнародними авторитетними організаціями протягом останнього десятиріччя.

Тому вода із доставкою є одним із найбільш зручних рішень щодо забезпечення вашого дому та офісу якісною питною водою, і Ви можете бути впевнені у безпеці для свого здоров’я.

Підготовлено за матеріалами Watercoolers Europe

Асоціації «Бутильовані води України»

http://www.bisphenol-a-europe.org

http://www.efsa.europa.eu

http://www.who.int/