Результати зустрічі Асоціації щодо питань виробництва

IMG_365614.12.2015 в офісі Компанії Субос відбулася зустріч Асоціації “Бутильовані води України” щодо питань виробництва.

Основні тематики, які розглядалися на зустрічі:

  • європейські стандарти питної води
  • сучасні способи обробки води та підготовка тари
  • екологічні аспекти виробництва

Менеджер з управління системами якості IDS Aqua Service Олена Тесленко розповіла про європейський підхід до стандартів питної води.

Для нашої галузі це дуже актуально, адже вже зараз всі підприємства харчової промисловості мають сертифікувати своє виробництво за стандартом HACCP ISO 22000, який використовує підхід оцінки ризиків та їх попередження.

Директор провідної компанії із систем водопідготовки LWT Валерій Лізунов відмитив важливість впровадження на виробництвах питної води сучасних методів очищення, які допомагають випускати якісний та безпечний продукт. До речі, всі підприємства, які входять до складу Асоціації, вже використовують такі методи на виробництвах.

Дуже жваве обговорення викликало питання екології на виробництві. Адже ми, як виробники продукції, яка тісно пов’язана із здоровим способом життя, маємо впроваджувати новітні технології та економити енергетичні ресурси країни. Приємно відмітити, всі учасники в тій чи іншій мірі впроваджують енергоефективні технології, які дозволяють також заощадити у майбутньому суттєві кошти.

Лілія Яценко, головний технолог Компанії Субос, розповіла про виробництво питної води Еталон, а також підхід щодо підготовки тари. Це питання для всіх виробників дуже актуальне, адже від якості тари напряму залежить якість кінцевої продукції. Також дане питання є дуже актуальним для споживачів питної води. Їх цікавить, як тару перевіряють, як її миють та ін. Для розливу питної води 18,9 літрів використовується тара з харчового полікарбонату, склад якого максимально наближений до складу скла. Також однією з переваг такої тари є можливість її повторного використання: клієнту необхідно лише передати експедитору пусті бутелі на обмін.

Завершилася офіційна частина прийомом до Асоціації 2-х асоційованих Членів:

  • ТОВ Дарвет (ТМ Експресія), Дніпропетровськ
  • ТОВ “Українські Джерела – Житомир” (ТМ ЕКО)

Після офіційної частини приймаюча сторона, Компанія Субос провела екскурсію власним виробництвом.

Завод по розливу води Еталон є одним із перших виробництв по розливу питної води у форматі 18,9 л в Україні та знаходиться у Києві. Вода розливається з власної артезіанської свердловини глибиною 323 метри, а саме виробництво оснащене найсучаснішими системами водопідготовки.

IMG_3679IMG_3703

Особливістю виробництва води Еталон є кінцевий етап, на якому вода заряджається класичною музикою, адже незважаючи на високі технології, які використовує компанія, її керівники впевнені, що вода – це не тільки продукт, це субстанція, яка передає інформацію.

Також на зустрічі були намічені наступні кроки Асоціації, серед яких проведення зустрічі щодо комерчійних питань в кінці січня – на початку лютого, а також випуск серії інформації, яка допоможе споживачу розібратися з тим, що розуміється під широким поняттям якості питної води та як її перевірити.